+ шрифт | - шрифт
            
             ........... 
Форма входу

Категорії розділу
Корисні поради [2]
Меню сайту
Наше опитування
Чи сумуватимете(єте) ви за гімназією?
Всього відповідей: 146
Українські свята
Свята України

Каталог статей

Головна » Статті » Корисні поради » Корисні поради

Як вибрати професію?

Тепер питання пофесійної орієнтації набуло особливої гостроти не лише для сьогоднішніх випускників шкіл, але й для їхніх батьків. У час кризи багато хто з них втратив роботу. Ще зовсім недавно популярні на ринку професії – банківських працівників, будівельників, експертів з оцінки майна, маклерів – були потрібні і добре оплачувані. Нині ж вони малозатребувані. Як у таких складних умовах молоді, що стоїть на порозі самовизначення, не помилитися у виборі професії? Як обрати саме те, що потрібно?

При виборі професії молоді потрібно орієнтуватись на свої вміння, уподобання, природні здібності і нахили, а не на престижність, поради друзів чи імпульсивні бажання. Також важливо стежити за трендами, тобто за тенденціями розвитку можливих варіантів майбутнього. Наша система освіти, на жаль, не заохочує в дітях ініціативності, вміння і бажання висловлювати свої думки. Дитина має вивчити матеріал, дати ту відповідь, яку хоче почути вчитель. Батькам варто зрозуміти, що оцінка не головне. У дорослому житті шкільні оцінки не дають ніяких переваг. Значно важливіші характер і світогляд, що закладається у дитячому віці. Дітей треба вчити не боятись казати, що їм не подобається, з чим вони не згідні.

Ви напевно знаєте багатьох людей, які були відмінниками, а тепер ледве зводять кінці з кінцями. Бо вони боялись ризикнути, не йшли на конфлікт, завжди старалися, щоб їх похвалили, позитивно оцінили. Якщо ви хочете мати дитину безініціативну, перелякану, пасивну, то не хваліть, а карайте її за ініціативність і вільнодумство.

Зробивши правильний вибір професії, лидина буде мати певні переваги. Перш за все це моральне задоволення. Коли зроблено правильний вибір, тоді професія стає як хобі, і виснажлива праця для одних стає захопленням для інших. Крім того, правильний вибір – це висока самооцінка, реалізованість і успіх.

Вибір професії часто пов’язують з тим, наскільки вона прибуткова. Але насправді спершу треба думати про роботу, а вже потім – про гроші. Ті, хто жинеться за грошима, як правило, не бувають багаті. І батькам і дітям варто спитати себе: що в житті цініше за гроші? Чи можна віддати навіть за всі скарби світу свою дитину, маму, брата, сестру? Своє здоров’я? Або уявіть, ви сидите на безлюдному острові, і вам дали купу грошей… Звичайно, гроші – дуже важливий чинник, але це лише засіб для осягнення справжніх цінностей.Джерело: http://cikave.org.ua/
Категорія: Корисні поради | Додав: [X]a[M]™♀ (22.09.2009)
Переглядів: 2511 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Група ВКонтакте
Мiнi-чат
200
Прогноз-погоди
Реклама
Статистика

© 2006-2011 Всі права захищені. 

Шишацька обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей

Сайт створено Вертелецьким Максимом

Адміністрація сайту

Натисніть тут, якщо Ви знайшли помилку на сайті.